wtorek, 11 października 2011

Urodziny na Wyspie Skarbów. Festiwal komiksów


Już minęły trzy tygodnie od pirackich urodzin Patryka, a ja dopiero teraz pokazuję zdjęcia z tej imprezy, która odbyła się na działce teściów. Muszę przyznać, że to było najlepiej zorganizowane przyjęcie, jakie przygotowałam dla dzieci. Wiele inspiracji znalazłam u Marty która pokazała imprezę z okazji urodzin syna połączonych z dniem dziecka, które zorganizowała ze znajomymi w czerwcu. Mój syn skończył 10 lat i zaproszeni byli jego rówieśnicy. Dzieci podeszły do wszystkich zabaw z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem, co widać na fotorelacji. Było pasowanie na pirata, poszukiwanie skarbu, gdzie każdy dostał woreczek z klejnotami i "korsarzami". Droga do kolejnych fragmentów mapy nie była łatwa, trzeba był przejść przez bagno po małych deseczkach, zagrać w kręcioła, przejść z piłeczką na łyżce. Były też trudne pytania, np. o różę wiatrów. Uczestnicy świetnie sobie radzili i działali zespołowo. Drużyny piratów walczyły o flagę przeciągając linę , siłowali się też na ręce. 10-letnia Ola pokonała kilku chłopców.
Ważne też były dekoracje, piracki tort i menu: złote rybki i rum kuternogi. Wszyscy powrócili do domów zadowoleni i pełni wrażeń.

                                                    Ahoj!

Tegoroczny 22 Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi jak zwykle obfitował w wiele ciekawych projektów, giełdę wystawców, spotkania z twórcami komiksu, wystawy. Polecam wybrać się do  Muzeum Włókiennictwa, w którym jeszcze przez kilka dni prezentowane są prace z Belgii, jak również polskich autorów. Świetnie prezentuje się część poświęcona Januszowi Chriście, gdzie urządzono również jego osobisty kącik pracy. Znacie na pewno z dzieciństwa przygody Kajko i Kokosza, czy Kajtka i Koka, jeśli nie z albumów, to ze Świata Młodych.
Ściśle powiązany z komiksem jest świat Star Wars, wiele historii opowiadanych jest w komiksowej formie, a łódzki funclub zawsze przygotowuje ciekawy blok tematyczny z konkursami, prelekcjami, wiele osób przebiera się za postaci z filmu. Mój syn znikał więc na całe godziny i wracał z nagrodami.
W tym roku wydawcy nie zabłysnęli nowościami, a wiadomo że festiwal skupiający kilka tysięcy fanów i nie tylko, to świetna okazja to zaprezentowania swojej oferty. Jednak warto zwrócić uwagę na kilka pozycji. "Spadająca gwiazda" to komiks narysowany przez polskiego twórcę Kasprzaka dla francuskiego wydawcy poświęcony życiu Marilyn Monroe. W "Zeszytach Komiksowych" poświęconych historii zawarty jest komiks oparty na wspomnieniach mojej babci, a scenariusz pisał mój mąż. Inny komiks to "Marzi", dzieło francuskiego rysownika i polskiej scenarzystki. To obowiązkowa pozycja dla roczników z lat 70-tych i ich dzieci, opowiadająca o realiach naszego dzieciństwa. Kolejki po pomarańcze na święta, karp w wannie, życie codzienne, a to wszystko widziane oczami małej dziewczynki. Nie czytałam jeszcze nowej, już trzeciej części, ale chciałabym zasiąść do tej lektury z moimo dziećmi.

Pozdrawiam Aga

13 komentarzy:

 1. Pomysł z piratami jest wart kontynuacji.
  Co do komiksów to raczej nigdy takowych nie czytałam. Ale w dzieciństwie mój mąż a potem starszy syn można powiedzieć bardzo namiętnie je czytali...
  Ciepełka! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzę, że jest coś z mojej imprezy.

  OdpowiedzUsuń
 3. To dopiero były urodziny!!!! Na szóstkę!!! Pomysł, dekoracje, organizacja i przede wszystkim towarzystwo SUPER!!
  Serdeczności całej Waszej bombowej rodzince!

  OdpowiedzUsuń
 4. sama chętnie wybrałabym się na takie pirackie urodziny:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow:) Podziwiam inwencję:) Super pomysły i dekoracje:) A dzieciaki uśmiechnięte miło - musiało być fajnie!
  Pozdrawiam cieplutko:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł na dobrą zabawę!
  Wierzę, że przyjęcie wszystkim przypadło do gustu :)Świetne zabawy to podstawa dla dzieci.
  Mój synek za rok i kilka dni będzie miał 10-te urodziny, a z takich to by był na pewno PRZE...SZCZĘŚLIWY! Tylko nie mam warunków, do aż takich atrakcji.Ale na pewno coś wymyślimy na udaną zabawę:)
  Świetna pamiątka!
  Pozdrawiam serdecznie !!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Rewelacyjne urodzinki... ale wiadomo co mama potrafi:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Myślę, że wszystkie dzieci świetnie się bawiły, a mój syn wynagrodził mnie podziękowaniem za najfajniejsze urodziny. Pierwsza dziesiątka już za nim. Musiały być wyjątkowe. Widzę, że nikt nie podejmuje wątku o komiksach. Może kiedyś przybliżę Wam kiedyś parę pozycji.
  Dziękuję za wszystkie komentarze.

  OdpowiedzUsuń
 9. No to były urodziny godzne dziesięcxiolatki
  pozdrawiam
  babcia jaga

  OdpowiedzUsuń
 10. Przyjęcie opisałaś tak obrazowo ,że nawet zdjęcia są zbędne. Wydaje mi się ,że tematyczne imprezy urodzinowe, to strzał w ,,10,,! Aż się boję, co w przyszłym roku wymyśli nasza OLA ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Już mam plany na przyszłe urodziny Córki. To będzie przyjęcie księżniczek, które przecież też mogą szukać skarbu. Najważniejsze jest zorganizowanie dzieciom konkursów, pozostawione, same sobie też by się świetnie bawiły, ale co by się działo.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale fajne urodzinki, nic tylko pozazdrościć dzieciakom:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Niesamowicie super przygotowana impreza. Dzieci bardzo lubia tematyczne przyjecia. czuja się wtedy tacy ważni, wyróżnieni, a rodzice moga czuć się dumni z przygotowania. Bardzo się cieszę, że cię zainspirowałam.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde, pozostawione tu miłe słowo.