czwartek, 12 września 2013

Wycieczki w okolicach ŁodziLubicie zamki? Zaczynam w sumie od końca naszej wycieczki, jaką sobie zaplanowaliśmy w ostatnią, słoneczną niedzielę. Cały dzień był bardzo udany, a ten ostatni punkt programu okazał się wisienką na torcie. Ruiny zamku mieszczą się w Biesiekierach, na zachód od Łęczycy. Budowla otoczona jest zrekonstruowaną fosą i stawem. Do zamczyska prowadzi drewniany most, a po ruinach można się swobodnie poruszać. Okolica jest bajeczna i sielankowa.W porze obiadowej zatrzymaliśmy się w Łęczycy, ale byliśmy tutaj już parę razy i nie robiliśmy zdjęć.  Odwiedziliśmy również Wioskę Indiańską Tatanka w Solcu Małym. Można tu postrzelać z łuku i zobaczyć małe zwierzątka pochodzące z Ameryki, ale największą frajdę sprawił nam labirynt w kukurydzy. Dodam, że autorką większości zdjęć jest moja córka Weronika, która uwielbia fotografować i dostała aparat na urodziny.Nie ziewamy, bo jest za wesoło! Bawimy się w apaczy i nawołujemy resztę!

Pozdrawiam i przypominam o candy. A chętnych mało, więc szansę na wygraną większe:)
Pinezka

10 komentarzy:

 1. Zdjęcia w kukurydzy są rewelacyjne:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie chwile zostaną w pamięci na długo....Pa...

  OdpowiedzUsuń
 3. Zamek rzeczywiście ciekawy, warto zwiedzić ruiny, tylko ,że mi daleko w te okolice, ale dobrze wiedzieć o nim to może kiedyś przy okazji zwiedzę, fajna wycieczka :))

  OdpowiedzUsuń
 4. piekny dzień, taka pogoda się już pewnie nie zdarzy:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzieci przeszczęśliwe.
  Byłam pewna, że dzieci w dwóch Domkach jest trójeczka, ale na zdjęciu widzę, że całe 4 ;o)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam ruiny zamków! A pogodę na wycieczkę mieliście fantastyczną:-)
  Pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne miejsce i rodzinny czas.

  OdpowiedzUsuń
 8. Miło mi, że tak pięknie opisujesz te okolice, dla mnie osoby, która ma to na co dzień (mieszkam 3 kilometry od Besiekier) wszystko trochę spowszedniało, a w Twoim obiektywie nabrało jakiś innych barw. Pozdrowinka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wspaniale jest mieć takie miejsce na spacery w pobliżu. zawsze jest też co pokazać nowym gościom. My z mężem bardzo cierpimy na brak takich perełek w naszej okolicy.
   Pozdrawiam

   Usuń

Dziękuję za każde, pozostawione tu miłe słowo.